6. Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021

1. W najbliższą sobotę (15.05.) w katedrze biskupa Rzymu (Papieskiej Bazylice Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie w Rzymie; Matce i Głowie Wszystkich Kościołów Miasta i Świata) odbędzie się uroczystość beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek.

2. Uroczystość ta będzie transmitowana przez TV Trwam i amerykańską telewizję katolicką EWTN z tłumaczeniem na język polski. Transmisja rozpocznie się o godz. 10.30.

3. W naszym kościele przygotujemy się do beatyfikacji przez triduum. W środę, czwartek i piątek, podczas Mszy św. wieczornej, ks. Piotr Szyrszeń przybliży nam duchowość o. Jordana.

4. Za tydzień (w siódmą Niedzielę Wielkanocną) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w tej intencji.

6. Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 18.00, w niedziele o 17.30.

W Gościu Niedzielnym m.in.: ● Dlaczego Maryja się objawia?; ● Walczę o każde życie: o naszym Współbracie, salwatorianinie, ks. Janie, który udziela się także jako ratownik GOPR (posługiwał kiedyś w naszym kościele); ● Archanioł w katedrze – na temat filmu o Archaniele Michale, aniołów i ich opieki opowiada Wincenty Podobiński, animator rycerstwa św. Michała Archanioła w Krakowie.

Dziękujemy Wam za wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy! salwatorianie