Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą – 22 stycznia 2023 r.

1. Przeżywana dziś niedziela Słowa Bożego, powinna dla każdego z nas stać się okazją do głębokiej refleksji nad naszą osobistą postawą wobec Pisma Świętego, przez które Bóg nieustannie do nas przemawia.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywamy:

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła,

– środę święto nawrócenia św. Pawła,

– w czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

– w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Raćkos SDS – wikariusz prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, któremu już dziś składamy najlepsze życzenia, dziękując za każdą chętnie podejmowaną posługę w naszym kościele.

3. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów i mieszkań, za otwartość, życzliwość i każde dobre słowo oraz za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła.

Jeśli są jeszcze rodziny chcące zaprosić nas na kolędę, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę w ramach kazania będzie miało miejsce krótkie podsumowanie duszpasterskie kolędy oraz minionego roku.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym sporo uwagi poświęcono śp. Helenie Kmieć, wolontariuszce która zginęła 6 lat temu w Boliwi, podejmując posługę misyjną w ramach Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego – Salvator. Polecamy również Małego Gościa oraz nasz kwartalnik Salwator.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Z racji niedzieli Biblijnej zachęcamy do sięgnięcia po Słowo Boże – zarówno to przygotowane na kolorowych karteczkach, ale przede wszystkim do sięgnięcia po Biblię w domowym zaciszu.