Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedziele zwykłą – 2 października 2022 r.

1. Jezus w swoim nauczaniu mówi nam dziś o wierze i o potrzebie pokornej służby bliźnim. Prośmy za uczniami o pomnożenie naszej wiary, abyśmy z radościom i pokorą potrafili służyć innym.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek a dziś I niedziela miesiąca.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Różańcowych dla grupy modlącej się za prześladowanych chrześcijan.

W czwartek będziemy modlić się o nowe i liczne powołania do służby Bożej oraz o świętość życia dla powołanych.

W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodniu przeżywać będziemy:

– dziś wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– w środę wspomnienie św. Faustyny dziewicy,

– w piątek wspomnienie NMP Różańcowej,

3. W miesiącu październiku jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do rozważania Tajemnic Różańca św., który w naszym kościele odmawiamy w tygodniu o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 17.30. We wtorki i czwartki do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież, a podczas sobotniego różańca wraz z małżeństwami będziemy polecać dobremu Bogu wszystkie ich intencje oraz te składane do skrzynki z logo Tak na Serio i przez stronę internetową.

4. Bardzo prosimy osoby tworzące grupę modlącą się za prześladowanych chrześcijan o potwierdzenie w zakrystii swojej gotowości do dalszego wspierania swoją modlitwą tego dzieła. Zachęcamy również kolejne osoby, aby przez codzienną modlitwę Różańcową włączyły się w to dzieło.

5. Dziękujemy wszystkim ministrantom za przybycie na wczorajsze spotkanie. Nadal jesteśmy otwarci na tych wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi ministranckie w naszym kościele. Na chętnych czekamy przed każdą Mszą św. oraz po niej w zakrystii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś obok normalnego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa polecamy Gościa Extra – poświęconego Bożemu Miłosierdziu i osobie św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz nowy numer kwartalnika Salwator.

7. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.