Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jutro, w liturgii, rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do 2 lutego (do święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.

2. W nowym roku wracamy do zwykłego układu nabożeństw: w środę o godz. 18.15 nabożeństwo do Natki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek o tej samej godzinie koronka do Miłosierdzia Bożego; w czwartek od 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

3. Ponieważ w tym roku nie ma odwiedzin duszpasterskich (kolędy), Ksiądz Proboszcz zaprasza wiernych do kościoła parafialnego na Msze święte, które odprawiane są za mieszkańców poszczególnych ulic znajdujących się na terenie naszej parafii. Terminy tych Mszy św. wywieszone są w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.

W Gościu Niedzielny znajdziecie m.in. ● dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa, którą codziennie odmawia papież Franciszek; ● Niezawodny – o św. Józefie jako patronie codzienności.

Drodzy! Dziękujemy Wam za to spotkanie wokół Jezusa i za wszelkie dobro! Życzymy Wam spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia! salwatorianie