Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedziele zwykłą 28 sierpnia 2022 r.

1. Kto się wywyższa, będzie poniżony, kto się poniża, będzie wywyższony – jedno z najczęściej powtarzanych przez Ewangelistów słów Jezusa. Kryje się w nim coś więcej, niż rada, jak się zachować, by osiągnąć korzystny efekt. Kryje się w tym logika Nieba. Pismo Święte nie raz operuje przeciwieństwami, w których nie ma wręcz miejsca na odcienie szarości. Uwydatnia je dzisiejsza Liturgia Słowa, chcąc pokazać absolutnie odwróconą logikę Bożą w porównaniu z ludzkim sposobem funkcjonowania.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:

– w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

– w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu chcemy modlić się o nowe, i święte powołania do Służby Bożej oraz o świętość życia dla powołanych. Jest to również pierwszy dzień nowego roku szkolnego, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich uczniach, studentach, nauczycielach i pracownikach oświaty.

W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.`

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W związku z pracami prowadzonymi wewnątrz kościoła, Msze św. w tygodniu począwszy do 29 sierpnia odprawiane będą w kaplicy budynku Prowincjalatu. Do czasu zakończenia prac budynek kościół w tygodniu będzie niedostępny.

4. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 13.00.

4. Polecamy nowe numery Gości Niedzielnych, a także zachęcamy do częstowania się Słowem Bożym.

5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na malowanie kościoła, dzięki Waszej życzliwości zebrano prawie 3 000 zł. Bóg zapłać. Gdyby ktoś chciał jeszcze wesprzeć ten cel można to uczynić wrzucając ofiarę do skarbonki lub wpłacając na konto, którego numer udostępniony jest na naszej stronie internetowej. Przewidywany koszt malowania to ok. 70 000 zł.

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zdrowia, pokoju serca i Bożego błogosławieństwa.